36. - Your thoughts began to bleed!

06. 04. 2012 | † 01. 01. 2014 | kód autora: EsN

 I hope you're not lonely without me.

První den v Praze byla teda lítačka. Výstavu The Human Body doporučuju, je to skvělý, skvělý, skvělý. Akorát bych na to teda chtěla víc času, fňuk. (Tímto taky zdravím moc milého průvodce s converskama a bílým pláštěm, mohla jsem na Vás oči nechat, milý pane.) Anežský klášter doporučuji už méně, středověk mě moc nebere, ale dokázala jsem si na něj udělat náladu. Nejlepší sranda byla, když jsme v praclistu od naší paní učitelky našli dílo, které bylo zrovna odveleno do restaurátorské dílny Národní galerie, to jsem se opravdu hystericky smála, byla to taková třešnička na dortu, hned po tom, co absolutně nikdo nepochopil, že praclist slouží k samostatné práci, tudíž že ho nepotřebuju předčítat nahlas na celou expozici, že ano, milá D. 

Druhý den v Praze mi jenom taktně vrazili do ruky diplom za účast. Asi jim bylo trapný říct na plnou hubu, že jsem poslední. Дураки. A to, co je podle nich řečová situace je podle mě teda jenom další sprostě naučenej monolog, samozřejmě na předem neznámý téma. A co jim jako mám povídat o ekologii a o přípitcích. Zrovna já. Literatura? Moskva? Politická situace v RF? SSSR? Nic takovýho na skladě není? Chtělo se mi fakt utýct. Ještě jim něco přišlo hrozně vtipný. Já se teda nesmála.

A může mi někdo jako vysvětlit, odkdy je jazykový poslech čtený?

Takže ve výsledku byla stejně nejlepší Ruská kniha (Bubenečská 12, Dejvice) a Ikea! 

 Ještě na okraj - foto cen bez diplomu.

100_3040

Román Oblomov má na DK hodnocení 92 %, těším se. Ale radši asi nejdřív česky...

Jako bych toho už tak neměla dost, tak jsem ještě nemocná (jo, já vim, rýmička, ale jaká) a do toho se se mnou ještě pohádá chlap. Nu což, tak počkám, až vyšumí, třeba mu dojde, že jsem měla pravdu (což se stává jednou za čas, ale vykládejte to někdo chlapovi, že jo).

Čtu stále Idiota a čím dál tím víc si připadám jako idiot. To bude zase prolité krve nad čtenářským deníkem. 

Možná bych si mohla udělat výpisky z literatury, ale chce se mi? Nechce. Májovci, ruchovci a lumírovci mě teda fakt neberou. Mám v nich akorát tak hokej a ne zalíbení. Ale když on Lůďa to asi bude chtít... Já nevim. Zatím dál titulkuju film. To mě taky moc nebaví, ale ať nevyjdu ze cviku. Taky se mi nechce do plakátu ani do "designérského velikonočního vajíčka", probůh. Na to mě dneska moc bolí hlava, ale zejtra budu muset už asi něco začít, jinak se příští tejden picnu.

Mám už i takový ty malířský tiky, že bych něco namalovala. Ale moje malířský sebevědomí je momentálně nulový. Takže z toho taky nic moc nebude...

Tak si užijte dnešní zadumanou nadpisovku, já to zabalím a s největší pravděpodobností půjdu zase chrnět.

 

-left


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.