První článek v nové rubrice

20. 04. 2010 | † 01. 01. 2014 | kód autora: EsN

Jo, tak to chci rozjet. A sice chci začít víc psát o filmech, samozřejmě víc poezie a prózy, ale taky něco o počítačích. Jsem takový lehký amatér, ale učím se poměrně rychle a chtěla bych o tom tak trochu začít psát. A na úvod bych vám chtěla představit toho mého ajtý šmudlu.

Takže, na čem že šířím svoje nápady ?

Acer eMachines E510

Kupovaný o Vánocích 2009. Užil si se mnou svý (no jo, občas jsem nevěděla, co s tím, no), ale stále žije a věrně slouží.

OS - původně tam byly Visty, ale ty jsem nějak podezřele poškodila, k obnově se nechystám (se svými znalostmi, ach jo) a CD nemám. Vůbec mi to nevadí, po prvním, méně úspěšném pokusu s Ubuntu 9.10 jsem přeskočila k Xubuntu 9.10. Nevím, jestli se mi to jenom zdá, ale běží to až podezřele rychle, neseká se to, žádné BSOD ... asi bude nejlepší nezkoumat proč, nebo by to špatně skončilo, znám se.

HDD - 160 GB SATA s rychlostí otáček 5400 RPM. Uvažuju o tom, že bych koupila 250 GB. Není mi to málo, ale třeba bych nemusela mazat pravidelně jako teď. A exterňák ? No, když by byl, tak je to fuk, hlavně že by bylo místo. Ale radši bych si to místo navíc nacpala do noťasu.

Displej - 15,4" WXGA s formátem 16:10 a rozlišením 1280x800 px. A co nesmí chybět ? Grafárna. Sdílená s max pamětí 128 MB. Čučí se na něj poměrně slušně, i když je fakt, že filmy v hodně špatné kvalitě dost "kostičkuje". A na sluníčku to taky není zrovna bomba, ale venku moc často nepracuju, to už se raději zašiju někde v knihovně.

Pan procesór ... Intel Celeron M 560, frekvence 2130 MHz. A zatím jsem fakt nepřišla na to, jak to vlastně funguje, takže odborných keců se pozdržím. A ideálně doplním, až to zjistím. Ale nikdy se mi nestalo, aby se zasek celej počítač, protože procesor nemaká. Povedlo se mi to už několikrát ve škole. Divný.

1024 MB RAMka ... takový standard. Že ano.

Klávesnice je normálních rozměru (jsem zvyklá se roztahovat), touchpad takový ten klasický s tlačítky dole.

Nemám čtečku karet.

Nemám webkameru.

Ale zase mám optickou DVD +/- DL mechaniku, takže můžu vypalovat a vypalovat ... třeba celej den.

Váha plus mínus autobus 2,8 kg (když taháte ještě adaptér, tak zhruba 3 kg).

Repráky hrajou pěkně, ale občas to skutečně nezvládá výšky při vyšší hlasitosti, takže v tu chvíli tam píchám svoje sluchátka a pak už je mi to jedno.

Baterka - 65 W, Li-Ion, šestičlánková, 4000 mAh. Vydrží při nízkém výkonu asi tak 2 hoďky a kousek.

Mikrofon by to taky někde mělo mít ... jo, už ho mám, nahoře nad obrazovkou.

A taky wifi, ale o tom se snad nemusím rozepisovat, jinak bych teď neúřadovala v knihovně. :-)

Všechny možné zástrčky (neboli porty, abych neurazila PC machry) - DC-in, normální jack, 1 kus RJ-11 a 1 kus RJ-45, jedno VGA a tři USB.

Prostě takhle ten hajzlík vypadá a já jsem ráda že ho mám. Ale tak možná za dva roky si pořídím výkonnější stroj.

Snad vás to neotrávilo (pokud jste zkušení hackeři) anebo nevyvolalo závist (pokud dosud dáváte k myši kus sýra a stydíte se za to).

Mějte se, snad se zase nějak vyklubu ve vodách největší pavučiny - internetu.

M. a její takřka mrtvý kamarád (15 % baterky není žádná sranda).

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky pocitace

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.